Saturday, February 1, 2014

SAARESININE

Kas mäletate veel seda raamatut - Saaresinine? Oli kunagi taoline, üks minu lapsepõlve lemmikraamatutest. Müstiline saaresinine jäigi sealt saati mind kummitama. Praegu otsin seda tooni türkiisist, meresinisest, indigost, elektrisinisest - sinistest toonidest, mis on küllastunud, erksa sinise pigmendiga ja justkui soojad. Kuidas nii, küsite. Sinine ei saa ju kuidagi soe olla. Aga vot saab. Mõtetes on need toonid mulle soojad. Seostuvad suve, sooja ja merega. Nii on ka talvel soe ja sinine :)

Viimase paari töö juures olengi pidanud näppe pidevalt soojas hoidma, sest kliendid nõuavad sinist :D
Seda õiget sinist aga ei ole ega tule - no mis seal ikka - tuleb siis vaadata, kuidas soovitule võimalikult sarnane toon saada.

Suur masinatäis siidtafti kõigepealt. Saaresiniseks :)Siid toonitud, tuleb ette võtta meriino - kuna see on poolidel, siis värvimise võimalus tekib alles peale kudumist. OK, mõeldud, tehtud. Olgu öeldud, et algmaterjali toonid olid hall, hele oliiv, lahja mürkroheline ja petroolisinine. Pildil kuivama laotatud detail.


Eelmisel pildil näha olev sallilaadne on tegelikult osa pikast pidulikust vestist, mille tellimise ja valmimise käigus ilmnes koomiline möödarääkimine dekoori osas. Palun mulle üks lihtne vest!
Aga palun!

 Kui klient vestile järele tuli (ma nimelt tegin selle nii, et ei ühtegi proovi ega kohtumist, niiöelda pimesi ja mälu ning mõõtude järgi - tegemist hea sõbra ja vana kundega), siis oli imestust kui palju. KUS ON PITS? MA KÜSIN - KUS ON PITS???
Ahsooo...ah et pits... Aga mis sai lihtsa vesti soovist?
AGA SA TEEDKI JU KÕIK ASJAD PITSIGA - KA LIHTSAD ASJAD, MIKS SIIN POLE PITSI???
Heheehhheeee....eksole...No paneme siis pitsi ka. Pole probleemi :D
Ja tulemus on siin - ilus lihtne pidulik pitsidega vest.

Ja viimaks präänik minu jaoks - tegin ENDALE jaki. Kas see on tõesti võimalik :D Endale!!!


No comments:

Post a Comment