Monday, February 24, 2014

KÕRBEROOS KUUVALGUSES JA APRIKOOSIROOSI KRAHVINNA

Kleitide tegemine presidendi vastuvõtule on imelihtne. Käkitegu, paar õmblust ja voilaaaa, valmis nad ongi :D

Et kõik ausalt ära rääkida nagu oli, tuleb alustada sellest.
Siin tündrikus värvuvad kangad järgmiste pidukleitide jaoks.  Tavaliselt kordan värvimisprotseduuri mitu korda, enne kui tulemus mind ennast rahuldab. Toon peab saama grammipealt õige.


 Hmmm. Ikka pole veel see. Uuesti värvipotti. Peale mõningasi ponnistusi õnnestub kangas karamellikarva roosaks posida. Mis muud kui kuivama.

Vahepeal ja samal ajal olen teinud ära lõike ja lõikeproovi - selle järgi saan asuda neid värvitud kangaid väikesteks tükikesteks hakkima.
Tundub, et kangast jagub ja töö edeneb. Tuhanded väikesed tükikesed ja volangikesed haakuvad omavahel uuteks pehmeteks kangamaastikeks ja mina üritan mööda neid orienteeruda. Aegajalt on tunne, et vajan GPS-i abi.

Tulemus on aga ootuspärane. Mulle meeldib, on just minumoodi magus :)

Täna hommikul sai veel nendele kangamaastikele viimane lihv antud ja antud neile vaba voli minna ise laia ilma rändama.
Aitäh Inge ja Ando!!!

Ega teinegi kleit keerulisem olnud.
Alustame kudumist.

 Aga milliseid toone valida??? Hmmmm....


Tulemuseks on igati armas, pehme ja õhuline peokleit, milles võib ennast tunda kui Aprikoosiroosi Krahvinna :)
 
Aitäh, Grethe!!!Samas on ütlemata soe tunne näha taas oma `vanemaid lapsukesi` taas seltskonda tooduna - näiteks see mustast taftist ja peenetriibulisest ülikonnariidest kostüüm Sirje Karise seljas - Vaivara käisekirjad ja seeliku spiraallõige, lopsakas must tikand ja käredalt musti pitse - koos kostüümiga harmoneeruva Kärt Summataveti hõbeehtega - seda kooslust kannaks veelgi.


       Margit Sutropi kleiti on ka nähtud erinevate aastate vastuvõttudel - lisaks on see kleit mulle endale algusest saati nii armas olnud, et mu ateljee tunnusgraafika on pärit justnimelt selle kleidi disainimise ajast - ja ilmselt jääb selliseks veel mitmeks ajaks.                               

4 comments:

  1. Kaunid tööd ja eriti meeldis, et need Oma Kleidid pole kappi peidetud, vaid jälle seljas.

    ReplyDelete
  2. Imetlen Su töid ja sõnaseadmisoskust. Super!

    ReplyDelete
  3. Ilus ja hariv lugemine, tegi tuju mitme pulga jagu rõõmsamaks. (Eriti huvitav oli kootud kleiti näha. Siiamaani käib ju pläägutamine yhe "kootud sukka meenutava" kleidi pärast, mida keegi noor mõne aasta eest kandis. Kudumine on ju palju rohkem võimalusi andev maailm, lõiked, paigutused, mustrid jne.)

    ReplyDelete