Monday, May 5, 2014

ÕNNE EATULE DAAMILE!!! (EESTI NAINE 90)

Peale maikuise ajakirjanumbri sirvimist tekkis vastupandamatu kihk otsida välja oma helged mälestused selle ajakirjaga seonduvalt.
Anne Metsis on selle maikuu numbrisse kirja pannud loo mu tõelisest ÕPETAJAST - temast pean lugu kui parimast moeillustraatorist keda tean ja ülimalt taktitundelisest pedagoogist. Kõike paremat - tervist eelkõige - armsale Lygia Habichtile! Tema moeillustratsioone vaadates olen üles kasvanud (Siluett, Eesti (Nõukogude) Naine) ja lapsena üritanud neid kopeerida. Oli suur-suur rõõm hiljem tema, oma iidoli, käe all õppida.
OK, see selleks. Eesti Naisega seob mind ka mõne aasta pikkune koostöö - moelehekülgede ja mustrilehtede tegemise läbi. Tollane toimetaja Anne Aare tuli moekateedrisse mu `kätt paluma` aastal 1988 - tollal olin alles kolmanda kursuse tudeng. Loomulikult oli see suur au ja väljakutse vabariigi loetumale ajakirjale kaastööd teha.
Ma ei tea ega mäleta täpselt, mitu lehekülge-mustrilehte töösse läks - osad lehekülgede originaalid on mul koduses arhiivis, osad on aga kuhugi kaotsi saanud. Moegraafika osas pole mul hilisemaid hingepiinu - see on mu lemmiktegevus peale pruutkleitide õmblemist ja masinkudumist :D Küll aga annaksin ordeni kannatlikule käsitöölisele, kes mu lõike- või mustrilehe järgi midagi valmis viitsis punuda - konstrueerimises olin tol ajal ikka veel päris nõrk :) ja kui need lõiked ikka seljas istma jäid, siis selle kohta võiks öelda, et pime kana leidis tera :D Seevastu kampsunite lõikeid-mustreid realiseerunud kujul olen mitmeid näinud ja mõned korrad julgenud isegi tänaval ligi minna ja teostajat tänada.
Kuna mul pole piisavalt suurt skännerit ateljees võtta, siis pildistasin alles olevad lehekülgede originaalid lihtsalt üles - taustaks lõbus sitsi-satsiline Meelika esinemisseelik, mis ilmselt õhtupoole oma uue omaniku koju lendleb :)

Peremärkide-keldi keerutuste teemaline kudumileht  (EN 6/90)Pruuditeemaline leht (5/91)
Ladina-Ameerika ja Indiaani mõjutustega kudumid (3/91)
Meestele - kudumeid ja muud kraami ka (10/90 või 91)
Suvine, ulakas, särav ja kompromissitu (5 või 6/91)
Neid lehekülgi on veel. Aga alati on oma laste hulgas lemmikud - tunnistad seda või ei :)

2 comments:

  1. Kudusin selle 6/90 järgi endale abituuriumis vinge lühikese lapivesti (nagu pikakoivalisel-mustasukalisel seal keskel), millega lõin kõvasti laineid. Paraku on aegade jooksul ära visatud. Aga väga inspireerivad leheküljed olid, suur tänu!

    ReplyDelete
  2. Mul on suur au olla nii ägedate-ettevõtlike meistrite inspiratsiooniks :)

    ReplyDelete