Friday, March 30, 2012

MEMORY TRIP to 1985


Vahva on vanu aegu meenutada. Eriti siis, kui mälestused kipuvad olema lünklikud, udused, tükike siit-tükike sealt. Nii kauged ajad ikkagi!
Vestlesin täna paar tunnikest Piretiga - tüdrukuga, kes sündis aastal 1986 :D ja katsusin talle edasi anda seda, mis oli õhus ja inimestes aastake enne ja peale nimetet aastat. Et mis vägi see oli, mis ajas kokku paar-kuni mitu saalitäit rahvast täiesti underground ja isetekkelist üritust vaatama - ainsaks toimumise infoks käsitsi kirjutatud kuulutus kooli teadetetahvlil...

Intervjuu - tundub, et otse diktofonilindilt :D
http://erki.artun.ee/2012/#ajalugu

Näide etenduse populaarsue kohta - rahvas ronis kuhu aga sai ja vana maja armas saal oli pungil.Siin mõned pildid tolleaastaselt show`lt - neid must-valgeid pilte on mulle kodusesse arhiivi sattunud neljast kollektsioonist -  esimesed kaks kaadrit on minu enda kollektsioon elegantfutupungi :D teemadel (piltidel võib näha saba keerutamas Riina Kipperit, Kadri Sarapikku, Reet Reidakut, Andro Kööpi, esiplaanil ise ja Vidas Bizauskas), kolmas pilt on minu mäletamist mööda kas Jelena Ljutjuki või Maire Raidma kudumite värk (pildil Jelena ja hr.Raidma)
NINA HAGENI "FRÜHLING IN PARIS" - elegantse pungikollektsiooni taustaks :D
vahepealne edit - sihipärase kapikoristuse käigus leidsin kaua kadunud olnud mapikese mõningate miskipärast alles jäänud kavanditega :D Nooruse rumaluses või tänu mitmekordsetele kolimistele pole eriti midagi alles - aga midagi siiski. Kellel siis oli aega korralikke kavandeid teha :D Mõni üksik sai vormistatud nii, et praegu midagi vaadata oleks - ülejäänud on kõik kritseldused kalka- või kirjapaberinurkadel, kiirelt ja kirega tehtud.

 

Armas kursaõde Jolanta Vodopalasa esitleb nendel kahel pildil oma nägemust glamuurist kollases-kuldses-klaasises elemendis koos eksootiliste meestega :DHead sõbrad Kopli kunstikoolist ehk Andro Kööp ja Kalev Tamm oma kooli lõpukollektsiooni esitlemas (oli vist niiiiii). Mul oli ka au sellest kollektsioonist osa saada/osa võtta - kandsin uhket korsettkleiti turbanilaadse peakattega - ent kahjuks pole ma osanud objektiivi ette jääda :)
Ehk siis - ootan huvi ja kerge ärevusega salongiõhtut ja selleaastast show`d - meenutamaks ja uudistamaks :)
Artikkel ERKI moeshow teemadel -  http://issuu.com/postimees/docs/peegel_aprill
(Artikli vaatamiseks tuleb lingil paar lehte edasi klikkida)


Viimane pilt on minu järgmise aasta (1986) aasta kollektsioonist "Roosad mehed ja mustad maffiapruudid" - esimesel pildil on Ain Nurmela - nende show`de erkiglamuuri ehe ja parim näide. Andro ja Kalev ja Andrei pole ka sugugi kehvemad :D
Taustaks mängib see  HULLUMEELNE LAULUKE


Maffiapruutidena astusid lavale Riina Kipper, Helje Kaskel, Astri Müül ja Anne-Mari Pikand :)
Mõned säilinud paber-reliikviad sellest aastast - leidsin täitsa adekvaatse kavandimoodi asja, modellide nimed peal ja puha :D


Ja eriline kompu on selle lava kujunduse kavand -
Kuna mu armsad kompanjonid leidsid et primadonna Stern peab dokumenti allkirjaga õnnistama, siis tehti sellele kujundusele Andro ja Kalevi poolt vigur juurde. No see oli natukese poliitilise maiguga ka - kõike lavale lastavat pidi ju kunstinõukogu heaks kiitma kui nõukogude inimesele sobilikku. See siin on siis meie versioon kunstinõukogu viisast :D :D :D

 Ja tahaksin panna siia ka pildi oma kõige armsamast t-särgist - see trükiti ERKI töökodades ma ei tea töpselt kelle poolt, aga leidis kasutust nii moeshow ametliku särgina kui ka ERKI tudengite EÜE rühma malevasärgina. Selle särgi kandsin nagu isegi näete peaaegu ribadeks. Enne lõplikku hävingut leidsin, et see oleks siiski mõttekas arhiivisahtlisse tallele panna.

.
.......................................................
Eile õhtul toimus siis ERKI Moeshow Salongiõhtu Wabaduse kohvikus - ausaltöelda see ajarännak oli päris meeleolukas.
Suur aitäh ilusate sõnade eest (Hannese öeldu pani lausa silma kahtlaselt läikima!!!) ja korraldajatele vaevanägemise eest!!!
Paar pildikest sellelt ürituselt - Salongiõhtu jäädvustused
Me kohtume veel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No comments:

Post a Comment